Askere Gidecekler için Yeni E-Yoklama

e-Devlet Kapısı’nı kullanarak kamu kurumlarının sunduğu hizmetlere tek noktadan, hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşabilirsiniz. Yeni gelecek olan hizmetin adı, e-Yoklama..

E-Yoklama hizmeti, adından da anlaşılacağı üzere, askere gidecek vatandaşlar için.. Günlerce uğraşılan bazı işlemler yeni hizmet sayesinde, kısa bir zaman içinde halledilebilecek.

Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız için de büyük kolaylık.. Bu kolaylıklar, işlemlerin hızlı yapılmasına olana sağlayacak ve maddi açıdan da vatandaşlara kolaylık sağlayacak.

Uygulama 14 Mayıs’ta başlıyor.

E-YOKLAMA SİSTEMİNE GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

askerlik ile ilgili görsel sonucu

Savunma Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından hazırlanan e-Yoklama ve Aile Hekimi İşlemleri Projesi kapsamında yoklama işlemlerinde talep edilen bilgi formları e-Devlet sistemi üzerinden doldurulabilecek ve aile hekimine giderek yoklama işlemleri yapılabilecek. Yükümlüler artık sağlık muayenelerini, askerlik şubelerine gitmeden e-Devlet üzerinden başlatabilecek, bağlı oldukları aile hekimlerine giderek bu işlemi gerçekleştirebilecek. Daha önce askerlik şubelerine 2 kez gidilerek yapılan işlemler, sadece alınan raporun teslimi için tek seferde tamamlanabilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir