Samsung Galaxy A6 ve A6+ Plus Tanıtımı

Galaxy A8 2018 modelleriyle orta üst segmente sonsuz ekran özelliğini getiren SamsungGalaxy A6 ve A6+ modelleriyle daha uygun fiyat segmentine, en yeni üst seviye özelliklerini getirmiş oldu.

Samsung Galaxy A6 özellikleri

Tasarım olarak birbirine oldukça benzeyen modelleri birbirinden ayıran en önemli farklarından biri ekran boyutları oluyor. A6 modelinde 5.6 inçlik ekranyer alıyorken, A6+ modelinde 6 inç boyutunda ekran yer alıyor. Ayrıca Plus modelinin arka tarafında çift kamera bulunuyorken, düz A6 modelinin arka tarafında tek kamera yer alıyor.

Her iki modelde de 18.5:9 ekran formatı kullanırken, parmak izi okuyuları kameranın alt tarafında yer alıyor.

Galaxy A6 serisi tanıtıldı

Telefonların diğer donanım özelliklerine baktığımızda ise her iki modelde de her biri 1.6 GHz hızında çalışan 8 çekirdekli Exynos 7870 kullanılıyor.  Exynos 7870‘in grafik tarafına ise Mali-830 MP1 güç veriyor.

Bunun yanında kullanıcılar, her iki model için de 3 GB RAM – 32 GB dahili hafızave 4 GB RAM – 64 GB dahili hafıza arasında seçim yapabiliyorlar.

Galaxy A6 modelinin batarya tarafında 3.000 mAh kapasiteli bir pil kullanılırken, A6+ modelinde 3.500 mAh kapasiteli bir pil konumlandırılıyor.

Galaxy A6 serisi tanıtıldı

Galaxy A6 kamera özellikleri

Kamera konusunda oldukça iddialı olan modellerden A6, arka tarafında f/1.7 diyafram açıklığında 16 megapiksellik kameraya ev sahipliği ediyor. Cihazın ön tarafında ise f/1.9 diyafram açıklığında 16 megapiksellik kamera yer alıyor. Arka ve ön tarafta da LED flaş olduğu görülüyor.

Çift arka kameraya yer verilen A6+ modelinin arka kameralarından biri 16 megapiksel çözünürlüğünde iken, diğer kamera 5 megapiksel çözünürlüğüne sahip. Bu çift arka kamera sayesinde arka tarafı bulanıklaştıran Bokeh efektli fotoğraf elde edilebiliyor.

Galaxy A6+’ın ön tarafında ise A6 modelinde olduğu gibi f/1.9 diyafram açıklığında 16 megapiksellik kamera yer alıyor. Ön ve arka tarafında da LED flaş konumlandırılıyor.

2018 model A6 serisi, Mayıs ayı içinde Avrupa, Asya ve Latin Amerika‘daki raflarda yerini alacak. Her iki model için de henüz resmi bir fiyat bilgisi bulunmuyor. Fakat ortaya çıkan detaylarda Galaxy A6 modelinin 300 – 340 Euroaralığında, Galaxy A6+ modelinin ise 360 – 400 Euro aralığında bir fiyata sahip olacağı belirtiliyor.

Kayseri Forum ve Kayseri Park Samsung Mağazalarından En İyi Fiyatla Alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir